ZŠ Mládí 726 - Napsala nám prezidentka Republiky Malta

 

Naše Základní škola Mládí se přihlásila v r. 2015 do Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Napsali jsme projekt a byli úspěšní. Škola získala finanční prostředky a s podporou rodičů v říjnu 2015 odletělo 20 žáků za doprovodu 2 učitelů na jazykový pobyt na Maltě, kde získávali jazykové zkušenosti v této anglicky mluvící zemi.

Přivezli jsme s sebou spousty dárků - dětem, do hostitelských rodin, ale i pozdrav maltské prezidentce. Paní Marie-Louise Coleiro Preca na nás nezapomněla a napsala nám milý dopis, v němž oceňuje naše úsilí o prohlubování přátelství mezi oběma zeměmi. Dopis přivezl a osobně předal ředitelce školy maltský novinář Patrick Jason O´Brian, s nímž se žáci znali už z Malty. Rádi jsme proto milého hosta - Patricka v úterý 25. dubna přivítali na naší škole. Žáci ho provedli školou, ukázali odborné učebny, tělocvičnu, areál školy a vše komentovali v angličtině. Nahlédli jsme do výuky mladších i starších žáků. Společně jsme se pak setkali na besedě. Žáci si připravili vystoupení „The Lost Penguin“ (Ztracený tučňák). Host přivezl krátký dokument o Maltě a odpovídal na zvídavé otázky žáků. Navštívil i skupinu žáků naší školy na ozdravném pobytu na Morávce.

Měli jsme radost z toho, že Patrick ocenil úroveň výuky angličtiny na naší škole a zvláště pak jazykovou pohotovost žáků, kteří se dlouhodobě připravují na jazykové soutěže. Zdůraznil nám, že angličtina má v současné době velký význam pro každého mladého člověka a otevírá mu další možnosti při uplatnění v budoucnosti. Vše o besedě s Patrikem zaznamenala TV Polar   https://polar.cz/porady/orlovsky-expres/orlovsky-expres-29-04-2017-16-35

Naše spolupráce tímto nekončí. Rádi bychom získali pro dlouhodobé přátelství některou z maltských škol a rozvíjeli spolupráci mezi žáky a učiteli v oblasti sportu a umění. Máme před sebou soustu práce, a i když jsme na samém počátku, všichni se moc těšíme na nové zážitky a přátele.

 

Mgr. Jarmila Šigutová,

ZŠ Mládí 726 Orlová-Lutyně

 Zpět na výpis

Dnes je středa 17.1., svátek má Drahoslav.

Změnit velikost textu: A- | A | A+