ZŠ Mládí - Okresní kolo "OVOV" v Havířově

Dne 3. května 2017 se vybraní žáci, kteří postoupili ze školního kola na ZŠ Mládí, účastnili okresního kola celorepublikové sportovní soutěže OVOV - Odznaku všestrannosti olympijských vítězů v Havířově.  Ve středu se na sportovišti u ZŠ M. Kudeříkové společně se Šárkou Kašpárkovou (mistryní světa a olympijskou medailistkou v trojskoku) sešlo 184 žáků z 12 základních škol z celého okresu. Soutěží se v pěti disciplínách (kliky, hod medicinbalem, švihadlo, trojskok a běh na 1000m nebo basketbalový dribling), které ukáží celkovou sportovní zdatnost. Žáci naší školy, kteří od září pilně trénovali a připravovali se, opět dosáhli velkého sportovního úspěchu.

Na stupně vítězů se probojovali z ročníku 2002 Radek Stolařík (2.místo), mezi dívkami Markéta Sobotíková (1.místo), Eliška Lišáková (2.místo), Kristýna Ticháčková (3.místo) a na 4.místě v ročníku 2002 skončila také naše žákyně Michaela Skalková. V ročníku 2003 celou soutěž opět ovládli naši chlapci, když na 1. místě skončil Tomáš Vítek a na 2. místě Dominik Weiss.  Vítězkou celé soutěže v ročníku 2006 se stala Eliška Isaiášová. Nejmladší členové naší výpravy z ročníku 2007 Tomáš Durčák a Eliška Svrčinová obsadili krásná 3. místa.

Celkem 9 umístění na stupních vítězů a 6 postupujících do Krajského kola je pro naši školu ZŠ Mládí a město Orlová obrovský úspěch.  Děkuji všem sportovcům za úspěšnou reprezentaci a doufám, že 7. 6. 2017 v krajském kole naváží na loňský úspěch Dominika Weisse a jako on postoupí do republikového finále!

Byla ovšem škoda, že se organizátoři dvou velkých sportovních akcí nedohodli, a tak se ve stejném termínu konal i Pohár rozhlasu, děti tak přišly o možnost účastnit se jedné velké sportovní akce.

Mgr. Petr Tomis

 

 Zpět na výpis

Dnes je pondělí 23.10., svátek má Teodor.

Změnit velikost textu: A- | A | A+