ZŠ Mládí 726 - Květinkový den - Den boje proti rakovině

                Jak jistě víte, již 21 let připadá měsíc květen veřejné sbírce s názvem Český den proti rakovině. Letos se tato sbírka konala 10. května a jejím tématem byla nádorová onemocnění hlavy a krku. 

                Do sbírky se pro město Orlová už tradičně zapojila i Základní škola Mládí. Žáci z žákovské samosprávy Filip Balko (9.A), Eliška Čviriková (6.B) a Petra Kalová (6.A) ochotně zaujali místo dobrovolníků, kteří se snažili v tento den prodat žluté kytičky a rozdat informační letáčky, aby tak svou aktivitou přispěli k prevenci a získali finanční prostředky, které pak putují například na nádorovou prevenci, zkvalitnění života onkologických pacientů či výzkumů.

                Poté, co v dopoledních hodinách naši dobrovolníci prodali kytičky na půdě své základní školy, v odpoledních hodinách se dále vydali do centra Orlové. Díky své pozitivní energii a schopnosti komunikace se jim podařilo prodat kolem 300 kusů a rozdat spoustu úsměvů.

                Žákům se akce velice líbila, do prodeje se pustili se sebedůvěrou a odhodláním prodat všechny kytičky, které obdrželi a už se těší na spolupráci v příštím roce.

 

Mgr. Lucie Jaworková

ZŠ Mládí OrlováZpět na výpis

Dnes je pondělí 23.10., svátek má Teodor.

Změnit velikost textu: A- | A | A+