MS Okružní - Poděkování Lesům České republiky, s.p. za podporu projektu

Při rekonstrukci naší mateřské školy byla zastřešena venkovní terasa a vznikl prostor pro využití našimi dětmi. Přemýšleli jsme, k jakému účelu ji vybavíme. A protože se v současné době klade důraz na polytechnické vzdělávání, které zahrnuje získávání pracovních návyků a dovedností, ale také přírodovědné bádání, učení se kladnému vztahu k přírodě, ekologii, rozhodli jsme se, že z nové místnosti uděláme pro děti polytechnickou učebnu.  Jistě si dovedete představit, že její zařízení a vybavení není nic levného. Něco jsme koupili z provozních prostředků, něco jsme získali od sponzorů a našich rodičů, kterým za to děkujeme.

Letos se nám podařilo získat finanční dar na dovybavení polytechnické učebny pomůckami, a to od Lesů České republiky, s. p. Zakoupili jsme mikroskopy pro bádání dětí, obrazový materiál s ekologickou tématikou, pískovničky na hry, pokusy a stavění z písku i v místnosti, a dále materiál z balzy, který mohou děti samy opracovávat, řezat, stloukat, vrtat a vyrábět z něj jednoduché výrobky, a tím získávat první zkušenosti se zacházením s nářadím vlastním prožitkem.

Touto cestou děkuji Krajskému ředitelství Lesů České republiky, s. p. za finanční dar, který nám pomohl doplnit vybavení polytechnické třídy pro naše děti. Zakoupené moderní pomůcky budou plně využity a poslouží k rozvoji pracovních dovedností našich dětí, což dokládají fotografie z naší mateřské školy.

 

 

Mgr. Marie Bardoňová, ředitelka

Mateřská škola Orlová-Lutyně Okružní 917 okres Karviná,

 příspěvková organizaceZpět na výpis

Dnes je úterý 23.1., svátek má Zdeněk.

Změnit velikost textu: A- | A | A+