Prostranství U Moravy se bude upravovat

Výstavba nového náměstí, která začala v prosinci loňského roku, by měla trvat 22 měsíců. To je poměrně dlouhá doba, po kterou bude občanům města prostor centrálního náměstí citelně chybět. Nejen pro příležitostné shromažďování k celoměstským akcím typu silvestrovský ohňostroj nebo konání farmářských trhů, ale i pro běžné posezení rodičů s dětmi, maminek s kočárky a podobně.

Vedení města se proto rozhodlo upravit nedaleké veřejné prostranství u Moravy jako prostor náhradního náměstí po dobu výstavby a věří, že občané přivítají možnost posedět si v pěkném, upraveném, kulturním prostředí při volnočasových aktivitách.

„Úpravy lokality by měly proběhnout ve dvou etapách. V letošním roce během jara a léta se provedou základní úpravy zpevněných ploch a odstranění nefunkčních prvků v území. Například se jedná o stávající rozária, vyvýšené záhony s růžemi ve středové části, které dnes už ztratily své opodstatnění zejména vzhledem k náročné údržbě a nutnosti postřiků pro škůdcům i chorobám,“ vysvětluje vedoucí odboru výstavby a životního prostředí Ing. Hana Juřicová.

„Studie úprav prostranství u Moravy, kterou zpracoval městský architekt ing. arch. David Kotek, pak obsahuje také II. fázi s úpravami stávajícího schodiště k Moravě, doplněním některých dalších spojovacích chodníků a herních prvků do území. Chceme také obnovit zeleň, pokácet poškozené, proschlé a nakloněné stromy a keře v několika etapách a samozřejmě vysadit nové dřeviny. Budou zde vysázeny aleje a další skupiny různých druhů stromů listnatých, například japonské třešně-sakury, lípy, platany nebo katalpy,“ doplňuje místostarostka Ing. Petra Jenčmionková a dodává: “Chtěli bychom, aby prostranství u Moravy bylo příjemným místem k setkávání a odpočinku pro všechny obyvatele našeho města, a to nejenom po dobu výstavby nového náměstí.“Zpět na výpis

Dnes je čtvrtek 14.12., svátek má Lýdie.

Změnit velikost textu: A- | A | A+