DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:
Zodpovězené dotazy občanů:


Dobrý den, chtěla jsem se zeptat proč už přes týden nesvítí pouliční lampy na ul. K.Dvořáčka. Chodit po tmě neni příjemné a to bude tma ještě týden určitě, když jsou svátky a pak opět víkend ....

Kristýna Králová

"Na základě oznámení občanů o nesvítícím veřejném osvětlení na ul. Karla Dvořáčka, jsme provedli měření a zjistili, že je poškozené kabelové vedení na několika místech, mimo jiné v souvislosti se stavbou parkovacích míst na ul. Karla Dvořáčka. Ve spolupráci s Odborem rozvoje a investic byla uplatněna reklamace na provedené práce. K dnešnímu dni se podařilo zprovoznit svítidla v místě nově vybudovaných parkovacích míst. Zbývá provést poslední opravu spojky na kabelu veřejného osvětlení, kvůli které nesvítí dvě lampy v místě u zadního vchodu ZŠ Karla Dvořáčka."

Ing. Lukáš Valový
odbor správy majetku a hospodářské správy

Opravy chodníků a zbudování cyklotras..Po dlouhé době opět odpověd neodpověd... Prosí Vás odpovězte mi.....Víte kde je Orlová a Petřvald?Tak mezi těmi obcemi je neskutečně rozbombardovaný chodník,,vede už od neudržovaných škaredých zastávek na Ostravu,pokračuje podél silnice Ostravská,tam kde jste dělali opravy nějakého potrubí pak okolo Orfy,a dál a dál..Je to otřesné,když městce a obce tohoto podélného charakteru musí člověk překonávat s malým ditětem kolmo.Pokud se opravují cesty,zcela automaticky se musí dít i s chodníky,které už měly být dvacet let hotové včetně cyklo!!Na jednu stranu tady hrozně čipujete kola,propagujete zdravý životní styl a na druhou s něma není bezpečně kde jezdit!!Nebo snad schvalujete,že to co se děje je zcela normální a my občané ,či občan si akorát nepohodlně vymyšlí.Za ta odškodnění z dulních škod by už mohl dávno stát cyklo chodník až do Ostravy a to už opět a zase zminuji otřesnou kulturu chodníku na ulici Nádražní,,což je na reportáž do televize,proč se v dnešni době plné investic a rozvoje nedělají věci na které byli určeny prostředky..Tak jak se stará tohle zastupitelstvo,,to nemá si myslím v jiných městech obdobu,,kdy jako jedno malé město bude mít dvě náměstí a to druhé na sídlišti.Pokud by Město na to mělo prostředky,,souhlasím,,ale prostředky nejsou ,,a na chodníky,upravy parků což se mluví léta a pro vyžití,,děcka se nemaj kde koupat,revitalizace staré části to byla jen lež a my se budem kochat dvěma naměstimi,kde beztak nebude moct ani cyklista....Užasné

Daniel Kučera

Dobrý den,
vím, kde je Orlová a Petřvald. V Petřvaldě žiji a v Orlové pracuji. Do práce jezdím převážně na kole (bezpečně) a znám existující cyklotrasy. Petřvald a Orlová mají společnou hranici o délce cca 4,3 km. Z vašeho minulého dotazu nebylo možné poznat, že myslíte ul. Ostravskou. Komunikace na ul Ostravské není ve vlastnictví města Orlová. S žádostí o vybudování bezpečného přechodu se obraťte na vlastníka komunikace, kterým je Ředitelství silnic a dálnic ČR, Na Pankráci 546/56, 14000 Praha 4 - Nusle. Jeden bezpečný přechod byl již v minulosti vybudován u čp. 1209. Chodník podél Ostravské je na jedné straně opraven a na druhé je v plánu oprav. Vybudování cyklostezky se na chodníku podél této komunikace neplánuje.

S pozdravem Ing. Martina Szotkowská

Dobrý den, kde mohu najít jaké pozemky patří městu,lesní správě a RPG. Děkuji

Zdenka

Nahlížet do katastru nemovitostí lze přes webové stránky Českého úřadu zeměměrického a katastrálního - nahlizenidokn.cuzk.cz. Zde můžete vyhledat vlastníka zadaného pozemku.

Hana Juřicová
OVŽP

dobry den kdy bude probihat čipovani kol u mestke policie děkuji za info

tomáš kempný

Termíny značení jízdních kol a kompenzačních pomůcek syntetickou DNA

Ve dnech 15. a 16. července a 5. a 6. srpna, další termíny jsou pak 12. a 13. srpna 2017, vždy od 9 do 16 hodin. Jízdní kola a kompenzační pomůcky se označují v areálu Městské policie Orlová na ulici Polní v cca 15 minutových intervalech. Objednávejte se na e-mailu: pavel.cernousek@muor.cz

Dobrý den, mezi hypermarketem Albert a Gymnaziem je cesta a z boku hypermatketu jsou dvoje dvere s plechovym schodistem. Chodi tam na kuřpauzy zaměstnanci nebo tam posedává mládež. Jde mi o to, že pod těmi schodišti je neuvěřitelný bordel ze svačinek, nápojů a cigaret. Je možné umístit odpadkové koše k oboum vchodům? Je to místo fakt nechutné. Může tam město častěji vysílat pracovníky k úklidu? DĚKUJI

šárka koláčková

Vážený občane,

děkujeme za Váš podnět k úklidu. Jelikož jsou prostory schodišť v majetku Albert Hypermarketu (AHOLD Czech Republic, a.s.), vyzveme jeho vedení, aby úklid zařídilo. Do budoucna se budeme společnými silami snažit tyto prostory udržovat v čistotě. Zvážíme také umístění odpadkových košů do této lokality.
Ing. Denisa Nitschová
odbor správy majetku města a hospodářské správy

Dobry den chci se zeptat jak casto jaou aktualizace pořadniku o byt?

Martin

Pořadníky se doplňují (aktualizují) nepravidelně, v závislosti na přidělování UVOLNěNýCH BYTů žadatelům o přidělení obecného bytu. Teprve po vyčerpání všech žadatelů ze schválených pořadníků radou města, dochází k jejich doplnění (aktualizaci).

Ing. Milan Bill
vedoucí odboru správy majetku a hospodářské správy

Dobrý den, doslechl jsem se,že koupaliště,na které bylo uděláno několik projektů a určitě né zadarmo se má zasypat!!!! Co na to naší zastupitele,kteří slibovali před volbama občanům nové,nebo aspoň opravené koupaliště??? A co je pravda o kilometrovém oválu,pro bruslaře,kolem fotbalového hřiště? To už ani fotbal nebude? Nedokáží si dost dobře představit,jak se hraje fotbal a na oválu se na bruslích prohánějí malé děti.

Pavel Kraina

V současné době je připravena projektová dokumentace na kompletní rekonstrukci koupaliště za téměř 300 mil Kč.
I přes předpokládanou úsporu z výběrového řízení až 30 %, není ve finančních možnostech města tuto stavbu zrealizovat.
K dnešnímu dni nebylo orgány města rozhodnuto o dalším postupu, z čehož vyplývá, že informace o pouhém zasypání koupaliště jsou předčasné.
Ani ovál pro bruslaře na fotbalovém hřišti není v současné době plánován. Stále se prověřuje možné umístění in-line dráhy v rámci města. Město Orlová je svým situováním na kopci specifické a prozatím se nám nepodařilo najít vhodné území, které by bylo na rovině, v majetku města a dobře přístupné z centra. Pokud o takovém potenciálním umístění in-line dráhy víte, zašlete svůj tip na martina.szotkowska@muor.cz.

Ing. Martina Szotkowská
vedoucí odboru rozvoje a investic

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli se chystá nějaká rekonstrukce chodníku na páté etapě. Je to tady děs a hrůza, bydlím tady již 4 roky a chodníky jsou v čím dál tím horším stavu. Nemluvě o tom, že když zaprší, tak se po chodníku nedá projít. Máme celkem dráhy kočárek pro dceru a jezdit s ním po těch dírách je teda umění. Pokud by město chtělo dodat fotografie, není problém je zaslat na email. Předem děkuji za odpověď Kateřina Rothová

Kateřina Rothová

Město Orlová připravuje postupnou regeneraci celého panelového sídliště. Letos zahájilo první etapu.
V rámci stavby bude provedena úprava stávajících pozemních komunikací, umístění nových parkovacích stání v bezprostředním okolí ulic Dětmaroviská a Adamusova, řešení nového systému pozemních komunikací pro pěší, zpevněných ploch, veřejného osvětlení, dětské hřiště. Finanční náklady budou téměř 6 mil Kč.
Ing. Martina Szotkowská, odbor rozvoje a investic

Dobrý den,

k Vašemu dotazu ve věci oprav chodníků na V. etapě Vám sdělujeme, že město Orlová v tuto chvíli provádí kontrolu současného stavu chodníků aby mohly být v letošním roce provedeny opravy nejvíce poškozených míst.
Ing. Milan Bill, vedoucí odboru správy majetku města a hospodářské správy

Dobrý den. Mám dotaz ohledně úprav kruhového objezdu č. 1 u Restaurace Horník. Tento kruhový objezd je zarostlý a neudržovaný. Nemám sice znalosti zahradního architekta, ale tento je velice nehezký. "Křoví", které tam roste a dříve snad hezké bylo, už dosahuje výšky až k označníku čísla objezdu. Je s podivem, že všechny centrální "kruháče" jsou udržované a to moc hezky (za to musím chválit, jsou velmi povedené). Jen nechápu, proč zrovna č. 1 musí mít křoví, přes které za chvíli už řidiči nic neuvidí. A snad ještě "maličkost. Také by to chtělo upravit plochy kolem zastávek Horník a to hlavně na straně směrem od Ostravy: Traviny a keře, které tam byly vysázeny, jsou úplně zarostlé. My s Poruby se chceme také koukat do pěkně upraveného prostoru, a nemuset kvůli "hezkému kruháči a okolí" jezdit do centra města. děkuji. Anna

Kateřina

Vážená paní,
velice děkujeme za Váš podnět ke kterému Vám sdělujeme, že tvarování kruhového objezdu č. 1 proběhno již minulý týden.
Rovněž tak byl zadán údržbě požadavek na pletí nově vysazených záhonu, které jsou opravdu zarostlé již vysokým plevelem. Dnes 29.6.2017 byl tento požadavek urgován a v nejkratším možném termínu dojde k nápravě.
Dále Vám sdělujeme, že odbor správy majetku města a hospodářské správy by chtěl v budoucnu provést úpravu všech kruhových objezdů.

Ing. Kristina Dvoroková
odbor správy majetku a hospodářské správy

Jelikož mém určite pochybnosti mám dotaz zda mi podle čísla policisty můžete sdělit jeho jméno.Nebo musím postoupit záležitost vyžším orgánům.S pozdravem Solich

Solich Milan

Dobrý den,
Vše záleží na charakteru Vaší pochybnosti, v těchto případech doporučuji schůzku s vedením Městské policie.
S pozdravem
Mgr. Roman GALIA
velitel Městské policie Orlová

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
31 32 33 34 35 36 37


Dnes je pondělí 24.7., svátek má Kristýna.

Změnit velikost textu: A- | A | A+