DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:
Zodpovězené dotazy občanů:


Dobry den,mam dotaz...bydlim v Orlove v pronajmu a pani majitelka mi nabidla trvaly pobyt. Potrebuji k vyrizeni obcansky prukaz? Jelikoz jsem jej pred par dny ztratila a tudiz nevim jestli mi na bytovem druzstvu bez nej vydaji potvrzeni majitelky o souhlasu s trvalym pobytem. Dekuji Tomanovicova

Jana

Dobrý den,
v první řadě doporučuji neprodleně ohlásit ztrátu občanského průkazu na Městském úřadě Orlová - odbor vnitřních věcí a živnostenský úřad, oddělení živnostenského úřadu a občansko-správních agend, občanské průkazy a cestovní doklady (přízemí budovy MěÚ Orlová).

Při ohlášení ztráty obdržíte Potvrzení o občanském průkazu. Toto potvrzení není náhradní doklad za občanský průkaz (není to veřejná listina, neobsahuje fotografii).

Pokud potřebujete vyřídit neodkladné záležitosti do doby vydání nového občanského průkazu, můžete si požádat o vydání občanského průkazu bez strojově čitelných údajů s dobou platnosti 1 měsíc, za správní poplatek 100 Kč. V tomto případě si připravte také 2 průkazové fotografie.

Nutno předeslat, že na Potvrzení o občanském průkazu nelze provést ani změnu údaje o místu trvalého pobytu, kterou zřejmě hodláte uskutečnit.
V případě ohlášení změny údaje o místu trvalého pobytu bez předchozího předložení občanského průkazu byste tak musela předložit:
- Potvrzení o ztrátě občanského průkazu
- jiný doklad totožnosti, z něhož bude patrna Vaše podoba (cestovní pas, řidičský průkaz)
- rodný list
- podnájemní smlouvu
- souhlas příslušného bytového družstva s podnájmem
- na místě uhradit správní poplatek ve výši 50 Kč

S pozdravem

Kateřina Štebelová
úředník odboru vnitřních věcí a živnostenského úřadu
evidence obyvatel

necitim se bezpecne v tomhle meste co jste tady nastehovali

romana

Dobrý den,
v případě, že máte pocit ohrožení života či majetku, volejte Policii ČR nebo městskou policii, tel.č.: 596 511 112.

Dobrý den, je hezké, že město domluvilo vyčištění lesa kolem ulice Dr.M. Tyrše. Ale zajímalo by mě, kdy město zařídí odvoz posbíraného odpadu, stále to leží u cesty a odpad přibývá kolem jedoucími spoluobčany? Děkuji za vyjádření H.B.

Jan

Dobrý den,
odpad z ulice Dr.M.Tyrše, po úklidu lesa, byl odvezen 7.11.2017.
Ing. Denisa Nitschová,
OSMHS

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně přestavby chodníků a hlavně teda parkoviště na Adamusové ulici. Úvodem podotýkám že nemám řidičky průkaz ani auto. Tak dle jakých priorit jste postupovali při tvorbě plánu? Respektive jaký je účel toho všeho když ne navýšení parkovacích míst? když jsem viděl začátek přestavby, říkal jsem si fajn, super, konečně začalo město něco dělat s naší parkovací situaci a ještě nám přidají krásné nové chodníky. Ale jak tak po pár týdnech výstavby koukám, je mi špatně a opravdu nechápu nad čím tam ´´nahoře´´ uvažujete? Na ulici kde už byl předtím problém parkovat,konec konců tak jako v celém městě, to vypadá že parkoviště ještě zmenšujete? Jako fakt ? 1, na konci ulice, kde před tím na jednom úseku zaparkovalo podélně asi 7-8 aut. Vy, místo toho aby bylo nové parkoviště kolmo, nebo klidně i šikmo- myslím tím postavení aut vzhledem ke komunikaci, a tím by byl počet parkovacích míst navýšen... Vy místo toho uděláte ten kousek zase podélně a co víc, místo 7-8 aut tam teď vyznačíte 4 parkovací místa+ 4 až 5 metrů široký ´´výjezd´´ z chodníku. 2, zhruba uprostřed ulice byl úsek, kde parkovali kolmo asi 3-4 auta. Byl to klasicky, oficiální, vydlážděný kousek parkoviště. Teď ? trávník ohraničen obrubníkem ? ...bez možností parkování. Ptám se na co ? 3, po celé délce ulice jsou po/při rekonstrukci udělaný výše uvedené asi 4-5 metru široké ´´výjezdy´´ z chodníku. Opět se ptám, na co ? Má snad někdo tak široký kočárek? Nebo na co teda ? Aby jste si nemysleli že jsem nějaký odpůrce zeleně, to v žádném případě, Vyrostl jsem na Hamrech, obklopen lesama takže miluju zeleň celkově, ale opravdu si nemyslím že někomu pomúže kousek trávníku nebo jeden strom uprostřed ulice. Jak jsem psal na začátku, nejsem řidič, nemám auto. Ale když vidím jak tu musejí lidí parkovat je mi jich líto. Předem děkuju za odpověď.

J.Ch.

Dobrý den,
cílem projektu je celková regenerace sídliště, které je v současné době poplatné době svého vzniku a neodpovídá současným předpisům. Cílem projektu nebylo primárně navýšit počet parkovacích míst, ale také zajistit bezpečnost chodců nebo přístup integrovanému záchrannému systému. Projektem se napravuje stávající nevyhovující stav, kdy docházelo k parkování na chodníku a v případě požáru nebyl zajištěn hasičům přístup apod. Rekonstrukce musí zapracovat všechny nové normy a zároveň respektovat existenci současných sítí. Z těchto důvodu dochází právě ke změně rozměrů nebo není možné navrhnout parkování u vstupů k topenářským kanálům. Rozměry parkovacích stání jsou daná normou. Kolmé nebo šikmé stání například nesmí být blíž než 3 m od obytného objektu. Část chodníků je rozšířena a pojízdná právě pro přístup hasičů a sanitek k domům. Celá stavba byla navržena autorizovanou osobou a povolena stavebním úřadem. V rámci přípravy projektu bylo veřejné projednávání, kterého se mohli občané zúčastnit. Kompletní dokumentaci si můžete prohlédnout na

https://www.vhodne-uverejneni.cz/index.php?m=xenorders&h=order&a=detaildocumentsandimages&rwr=regenerace-paneloveho-sidliste-v-etapa-v-orlove-lutyni-1-etapa

Výstavba sídliště na V. etapě již v době svého vzniku byla unikátní a porušovala tehdejší bezpečnostní a jiné předpisy. Hustota výstavby je zde vyšší než povolovala norma a není zajištěna průjezdnost hasičům. Bohužel v tomto omezeném prostoru je velmi těžké tento stav radikálně zlepšit a my se přesto o to snažíme.
Ing. Martina Szotkowská
vedoucí odboru rozvoje a investic

Dobrý den, jsem maminka na mateřské dovolené a moc míst kam chodit s malými dětmi v Orlové zase tolik není, o to více jsem uvítala rekonstrukci v lesoparku. Tento týden jsem se tam jela s kočárkem podívat, jelikož mělo být už po konci rekonstrukce. Na jednu stranu jsem ráda, že došlo k rekonstrukci na stranu druhou jsem byla zklamaná, že není dokončená a že s končárekm je průjezd lesoparkem terenní záležitost. Nejsou dodělané nájezdy na novou dlažbu, nikde nejsou odpadkové koše a odvodnění od studánky je velmi odfláklé, ptž voda vytekla mimo koryto a zatopilo část parku a tím způsobilo vylití bahna na novou dlažbu. Dále mám dotaz, jestli je voda ze studánky v lesoparku pitná. Děkuji za odpověď a teším se na vylepšení.

Lucie

Dobrý den,
stavba lesoparku nebyla ukončena v řádném termínu a v současné době jsou odstraňovány vady a nedodělky zahrnující například instalaci zbývajícího mobiliáře a opravy některých napojení chodníků, dořezů apod. Během stavby chodníků došlo ke změně odtokových poměrů v lesoparku a město Orlová připravuje opatření na odvodnění některých lokalit. Na tato opatření jsou vyřizována potřebná povolení. Vzhledem k rozsahu zamokření těchto lokalit, doufáme, že přijatá opatření budou dostatečně účinná. V současné době studánka určitě pitná není.
Ing. Martina Szotkowská
odbor rozvoje a investic

Dobrý večer. Prosím o kontrolu veřejného osvětlení před vchodem 1038, ulice Ke Studánce, ale ze strany mateřské školky. Toto osvětlení není v provozu. Děkuji a pěkný den.

Pavla Šimčíková

Dobrý den,
informace o nesvítícím světle byla předána správci veřejného osvětlení, který do tří dnů zajistí opravu.

Potřeboval bych kopii úmrtního listu mého otce, který zemřel v roce 1993.Nevím zdali kopii dostanu u Vás, nebo někde v archívu. Za odpověď Vám Děkuji. Večeřa Karel

Karel Večeřa

Druhopis úmrtního listu z roku 1993 je možno získat na matrice v místě úmrtí. Došlo-li k úmrtí v Orlové, je možno obrátit se se svou žádostí o vydání matričního dokladu na matriku Městského úřadu v Orlové.

Irena Lindertová
matrikářka

Dobrý večer, bylo by prosím možné zaslat výkres, který používá firma AWT rekultivace k výstavbě nových chodníku, parkovacích míst a dětského hřiště na V. Etapě? Momentálně to spíš vypadá, že místo zeleně a nových parkovacích míst, tady budeme mít samé chodníky a daleko menší počet parkovacích míst. Předem děkuji za odpověď.

Kateřina

Dobrý den,
dokumentace stavby je k dispozici na https://www.vhodne-uverejneni.cz/index.php?m=xenorders&h=order&a=detaildocumentsandimages&rwr=regenerace-paneloveho-sidliste-v-etapa-v-orlove-lutyni-1-etapa.

Ing. Martina Szotkowská
odbor rozvoje a investic

Dobrý den,mám na Vás prosbu scháním od spolužačky adresu kvuli srazu myslíte že by jste mi mohly pomoct více informací když tak do emailu děkuji

Lenka Chmelařová

Dobrý den,

bohužel jsme Vám nuceni oznámit, že dle ust. § 8 zákona č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel a rodných číslech a o změně některých zákonů (zákon o evidenci obyvatel, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o evidenci obyvatel“), je možno údaje z agendového informačního systému evidence obyvatel zpřístupnit pouze osobám, které požádají o poskytnutí údajů ke své vlastní osobě, popř. za dalších podmínek stanovených zákonem o evidenci obyvatel (např. na základě zmocnění).
V této souvislosti je nutno zmínit rovněž zákon č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, z něhož pramení skutečnost, že nejsme oprávněni předávat údaje o dalších osobách, pokud tento úkon nemá oporu v zákonem stanoveném režimu.
V úvahu však v tomto případě přichází novela zákona o evidenci obyvatel, jehož ustanovení § 8b umožňuje občanům tzv. zprostředkování kontaktu.
Citované ustanovení § 8b zákona o evidenci obyvatel naleznete blíže popsáno na webových stránkách Města Orlová v sekci „Jak řešit životní situace“ → Odbor vnitřních věcí a živnostenský úřad → Vnitřní věci → Zprostředkování kontaktu, kde je také podrobně popsán způsob, jakým v případě podání žádosti postupovat, přičemž přesné paragrafové znění blíže najdete přímo v zákoně o evidenci obyvatel (viz. výše citováno).
Vzor žádosti poté rovněž naleznete na webových stránkách Města Orlová – www.mesto-orlova.cz v sekci „Formuláře ke stažení“ → Odbor vnitřních věcí a živnostenský úřad → Pobyt, evidence obyvatel → Žádost o zprostředkování kontaktu, či přímo na webových stránkách Ministerstva vnitra ČR – www.mvcr.cz.
V tomto směru jsme nuceni Vás upozornit na skutečnost, že uvedený úkon podléhá zákonu č. 634/2004 Sb., o správních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů, přičemž za zprostředkování kontaktu je stanoven správní poplatek ve výši 500,- Kč. V případě, že se však zprostředkování kontaktu neuskuteční, nevzniká tím nárok na vrácení správního poplatku.

S pozdravem
Kateřina Štebelová
úředník odboru vnitřních věcí a živnostenského úřadu
evidence obyvatel

Dobrý den, chtěla bych se zeptat kdy bude vyhlášeno výběrové řízení u Městské polici na zpracovávání přestupků, popřípadě zda to pak najdu na webových stránkách města Orlové. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem hezkého dne Barbora Havlásková.

Barbora Havlásková

Dobrý den,
všechna výběrová řízení jsou vždy zveřejněna na úřední desce a na webových stránkách, stejně tak jako na facebookovém profilu města Orlové.

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47


Dnes je čtvrtek 23.11., svátek má Klement.

Změnit velikost textu: A- | A | A+