DOTAZY OBČANŮ

Níže uvedený formulář slouží pro vložení dotazu, oznámení, podnětu nebo připomínky:
Zodpovězené dotazy občanů:


Dobrý den,nedá se k Vám dovolat měl bych dotaz jak je možné že už od pátku nemám vyvezenou popelnici.Mají jezdit v pátek a dodneška nic.Já musím platit pravidelně popelnice a popeláři nemusí vyvážet odpad.Nechápu co to je za bordel!!!Takže to znamená že já nemusím taky paltit.Děkuji Szostok Rychvaldská,Orlová-Lutyně

Szostok Jiří

Odpovídá odbor správy majetku města:
V posledních dvou týdnech dochází ke změně svozových tras odpadů, tím pádem také ke změně termínů svozů.
O této akci byli občané informováni letáčky, které byly umísťovány do poštovních schránek, byla zde také informace, že sběrová nádoba má být k vývozu přistavena po celou dobu. Pokud byla nádoba vyvážena v pátky, je možné, že bude vyvážena například ve čtvrtky. Podle poskytnutých informací z SMO byl směsný komunální odpad vyvážen na ulici Rychvaldská dne 3.12.2015.

Prosíme o trpělivost, nádoby budou vyvezeny v co nejbližší době.

Dobrý den chci se zeptat zdali i zde v Orlové existuje vyhláška ohledne nedělního a svátečního klidu. děkuji

Daniel

Dobrý den, předpokládám, že máte na mysli obecně závaznou vyhlášku o rušení nedělního klidu, která by v neděli zakazovala kosit trávu apod. Takováto vyhláška v Orlové není. Odbor životního prostředí neeviduje ve větší míře požadavky ze strany občanů na vznik takovéto vyhlášky, pouze ojedinělé připomínky.

Dobrý den chtěla bych se zeptat kde nahlásit nesvítící pouliční lucerny na Staré štrece už rok nesvítí a očividně nikdo se nezajíma o nápravu.Vzhledem ktomu ,že mám stále ranní směny tak mi to vadí.Děkuji za odpověď.

Melounová

Odpovídá Ing. Milan Bill, vedoucí odboru správy majetku města:

Dobrý den, případné nefunkční veřejné osvětlení je možné nahlásit na odboru správy majetku města, kontaktní osoba Ing. Lukáš Valový, tel. 596 581 330, popř. e-mail: lukas.valovy@muor.cz. Ve věci nesvítícího veřejného osvětlení na ul. Stará Štreka budeme kontaktovat správce veřejného osvětlení, aby sjednal nápravu. Děkujeme za Váš podnět.

Dekujeme za opet nadherne ozdobeny vanocni stromecek na nadhernem namesti!Hamba naseho vedeni mesta,nezapomente se vymlouvat na prechozi vedeni mesta.

Občan

Odpovídá Ing. Valový z odboru správy majetku města:

Vzhled vánočního stromku a technický stav náměstí není něco, čím by se město mohlo pochlubit.
Všechno je o penězích. Pro letošní rok se zvažovalo, že by se jako vánoční strom využil strom vedle spořitelny. Je nutné zvážit několik věcí, strom musí být v místě, kde je dostatečný prostor pro občany, dále otázka bezpečnosti a financí. Osvětlení vánočního stromku musí být umístěno dostatečně vysoko, nejen kvůli možnému zásahu el. proudu, ale také z důvodu poškození popř. krádeže. Strom musí nést cca. 134 kg váhy vánoční výzdoby. Vedení města nakonec rozhodlo o nazdobení stávajícího vánočního stromu i vzhledem k tomu, že v příštím roce se začne realizovat nové náměstí (jakmile Ministerstvo financí vysoutěží dodavatele stavby). Stávající vánoční strom bude v rámci stavby odstraněn, a bude se hledat nový strom, který by splnil parametry vánočního stromu.

Dobry den, doporucuji zvazit premisteni web kamery na misto, ktere bude vice representovat nase mesto (stare namesti vypada po demolici staticky narusenych budov o mnoho lepe nez to afaltove s dirami a krabicovym obchodnim centrem) s pranim hezkeho dne Martin Klosko

Martin Klosko

Dobrý den, Váš dotaz jsem předala odboru správy úřadu k vyjádření. Poté zveřejním jejich odpověď.
S pozdravem
Nataša Cibulková

Dobrý den, zapomněla jsem dodat, že jsem online rezervaci udělala na 30.11. mezi 14:30-15:30, prosím o zodpovězení dotazu, zda naše rezervace platí. Děkuji a s pozdravem Rzeszutková

Martina Rzeszutková

Dobrý den,
Váš dotaz jsem předala odboru vnitřních věcí k vyjádření. O výsledku budu informovat. S pozdravem Nataša Cibulková

Dobrý den.Chtěla jsem se zeptat, kde najdu nějaký seznam městských bytů k pronájmu, kdybych si chěla podat žádost.A je možná prohlídka těchto bytů? Děkuji za odpověd

Dylongová

Dobrý den, Váš dotaz jsem předala odboru správy majetku města k vyjádření. O výsledku budu informovat.
S pozdravem
Nataša Cibulková

Odpovídá odbor správy majetku města:
Dobrý den,
Město Orlová nezveřejňuje seznam uvolněných bytů, neboť tyto jsou ihned přidělovány žadatelům ze schváleného pořadníku. Žádost o poskytnutí bytu do nájmu si může podat občan, který prioritně má po dobu posledních 5 let trvalé bydliště v Orlové nebo prokáže místo trvání zaměstnání v Orlové po dobu posledních 3 let + další podmínky dané Zásadami pro hospodaření s bytovým fondem Města Orlová (čl. II).
Pozn.
1. žádost o byt a text Zásad si lze stáhnout z webových stránek města - v sekci Radnice, záložce Bytový fond, oddíle žádost o byt.
2. v majetku města jsou pouze byty v komplexu Doubravan (č. p. 1370 a č. p. 1390 na ulici Rydultowské v Orlové-Lutyni), byty v domech bývalé pečovatelské služby (č. p. 1241 a č. p. 1242 na ulici F. S. Tůmy v Orlové-Lutyni, pouze velikosti 0+1, 0+2), byty v domech bývalé II. kategori Orlová-Poruba, Spojenců č. p. 886 a č. p. 887, v Orlové-Městě, P. Cingra č. p. 313 a v domech s pečovatelskou službou.

Dne 29.9.2015 jsem zaslal tento dotaz : Proč MP nepokutuje zákazy parkování v obytných zonach mimo vyznačená parkoviště a pokutuje řidiče ,kteří pouze přistaví auto v zákazu stání a čekají na nástup svých kolegu. Je to zbytečná buzerace z namyšlenosti některých tzv.policistů, nebo MP nezná význam značky zákaz stání a to je ještě horší. Díky za odpověď. S Vaší odpovědí nejsem spokojen. 1.Proč pokutuje řidiče, kteří pouze přistaví auto v ZÁKAZU STÁNÍ a čekají na nástup svých kolegu? 2.Zná MP zněni značky ZÁKAZ STÁNÍ? 3.Je to zbytečná buzerace? Tři body ,čekám tři odpovědi. Stání znamená uvedení vozidla do klidu na dobu delší, než je doba pro zastavení - doba nezbytně nutná k neprodlenému nastoupení nebo vystoupení přepravovaných osob anebo k neprodleném naložení nebo složení nákladu.

Emil Lopata

Dobrý den,
Váš dotaz jsem předala městské policii k vyjádření. O výsledku budu informovat. S pozdravem Nataša Cibulková

10.10. jsem zde psal co delala MP vecer a do dneska jste nebyli schopni odpovedet, je videt ze vas obcane nezajimaji.

kotas jan

Dobrý den, Váš dotaz jsem předala městské policii a dosud jsem neobdržela vyjádření, abych ho mohla vyvěsit na webové stránky. Nicméně - na tento dotaz je odpověď celkem zřejmá - ne všechno kamery vidí, ne všude strážníci mohou být. Třeba zrovna zasahovali na druhém konci města. Obávám se, že na takto položený dotaz je těžké odpovědět tak, aby to bylo uspokojivé.
S pozdravem Nataša Cibulková

Dobrý den, chtěl bych pochválit, že město spolu s organizací Zdravé město Orlová připravila anketní lístek o tom, co by se mělo zlepšit. Nevím však, jestli byla tato anketa projednána nebo ještě bude čekat na projednání. S pozdravem Orklová

Oklová

Odpovídá Ing. Michal Kozák z OŠKS:
V současné době je anketa sumarizována. V první polovině měsíce listopadu budou výsledky ankety předloženy komisi Zdravého města a MA21, která bude informovat Radu města Orlové o vzešlých problémech.

Výsledky ankety budou zveřejněny na webových stránkách města Orlové v sekci „Radnice - Zdravé město“ v polovině měsíce listopadu po projednání odpovědné komise.

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51


Dnes je neděle 21.1., svátek má Běla.

Změnit velikost textu: A- | A | A+