Archeologové objevili svazky rýh kopírujících průběh cesty

V dubnu začaly intenzivní práce na archeologickém výzkumu na ploše bývalého náměstí. Pod vrstvami souvisejícími s výstavbou minulého náměstí a s životem na místě ve 20. století se objevila cesta o šířce 3 metry. Zpevněná byla tzv. hatí, což jsou větve a další dřevěné prvky. Střepy, které se nalezly mezi nimi zašlápnuté, pocházejí předběžně z 16. až 17. století. Stáří cesty potvrdí další testy dřevěných prvků. Výjimečným objevem v rámci celé republiky jsou svazky rýh kopírujících průběh cesty. Jedná se pravděpodobně o stopy provozu po této komunikaci. Ukončení práce archeologů v terénu se předpokládá koncem května.

Místopředseda vlády a ministr financí k novému náměstí

Poslanec Parlamentu České republiky a zastupitel města Orlové Ing. Josef HÁJEK informuje veřejnost o svých aktivitách, týkajících se problematiky rekonstrukce náměstí. V příloze najdete  vyjádření Ministerstva financí ČR, které obdržel 19. března, a to na základě svého dopisu ministru financí z ledna t.r.

„Z následného  jednání s profesními pracovníky Ministerstva financí - odboru č.45 "Realizace ekologických závazků vzniklých při privatizaci" jsem obdržel informaci,  že  harmonogram zadávání veřejné zakázky pro realizaci výběrového řízení bude MF zpracován ve 3.čtvrtletí tohoto roku. V této souvislosti bych chtěl také poděkovat panu starostovi Ing. Tomáši Kučovi, který rovněž vyvíjí maximální úsilí ke zdárnému zahájení pro naše město tak důležité akce, kterou humanizace centra Orlové bezesporu je,“ podotýká Josef Hájek.Zpět na výpis

Dnes je úterý 21.11., svátek má Albert.

Změnit velikost textu: A- | A | A+