GALVA Olomouc OPEN 2017 – premiéra mezi dospěláky

Čtvrtého března pořádal SmBaS a BK Omega Olomouc, turnaj GPC dospělých – GALVA Olomouc OPEN 2017 o putovní pohár Olomouckého kraje. Na turnaj se přihlásila i Nela Němcová, juniorská hráčka badmintonového klubu TJ Orlová-Lutyně a Li-ningu. Pro Nelu to byl premiérový turnaj mezi dospělými a mezi hráči byla úplně nejmladším účastníkem. Premiéra se Nele krásně vydařila.

Mezi devatenácti ženami nenašla přemožitelku a zaslouženě se mohla radovat ze zisku putovního poháru, na kterém bude uvedeno její jméno, jako vítězky roku 2017. Cesta to však v žádném případě nebyla jednoduchá. Jako první se Nela utkala s Eliškou Kelnarovou z Kopřivnice. První set vyhrála 21:17. V setu druhém již prohrávala 16:19, ale pěti vítěznými míči dovedla zápas do vítězného konce. Ve čtvrtfinále opět hráčka z Kopřivnice, tentokrát Anna Škarková. A druhé vítězství po setech 21:11 a 21:18. Vítězstvím si trošku vylepšila negativní bilanci s touto hráčkou, na 2:3 ve prospěch Aničky. V semifinále měla za soupeřku druhou nasazenou Mariku Davidovou z Klimkovic. I s tou si Nela poradila ve dvou setech 21:16 a 21:13 a postoupila do finále. Finálovou soupeřkou jí byla Renata Hánová, nasazená jednička a účastnice letošního MČR dospělých v Liberci. I tuto soupeřku Nela přehrála ve dvou setech 21:3, 21:18 a bez ztráty setu se mohla radovat ze zaslouženého vítězství. Zlato pro Nelu z dvouhry.

Ve čtyřhře dívek Nela nastoupila s Naďou Kuzmovou z Olomouce. Ve čtvrtfinále porazily první nasazené, Kateřinu Frischovou a Michaelu Moravcovou ve třech setech 21:18, 15:21 a 21:18. V semifinále již nestačily na dvojici Zuzana Bláhová, Karolína Trnkalová, po setech 18:21 a 12:21. Druhé medailové umístění pro Nelu - bronz ze čtyřhry.

Do zápasů zasáhla i v mixu, a to po boku dalšího orlovského hráče Martina Slabého. V kole druhém si naše dvojice poradila s párem Jaroslav Samek, Marta Jančatová 21:14, 21:9. K postupu mezi osm nejlepších párů jim vystavil stopku orlovsko-klimkovický pár Václav Benbenek, Zuzana Bláhová, v třísetovém zápase 18:21, 21:12, 21:14.