Regionální turistické závody jsou za námi

     V sobotu 22. dubna byla mistrovstvím kraje ukončena série kvalifikačních závodů, jejichž cílem bylo získání postupů do závodů I. stupně – Českého poháru. Po závodech v Karviné a Malenovicích nás přivítal favorit letošní soutěže Frýdek-Místek. Zdejší TOM Tuláci připravil tratě v okolí jezdeckého areálu „Pod Štandlem“, který nabízel středně těžké tratě v členitém, zalesněném terénu. Deštivé a chladné počasí v předcházejících dnech závodníkům situaci na tratích rozhodně neusnadnilo. Nejvíce trestných minut závodníci získávali na stanovištích plížení, hodu míčkem na cíl a odhadu vzdálenosti. Také poznávání živých stromů a keřů s ještě nerozvinutými listy závodníky potrápilo. A jak si tedy s nástrahami terénu i disciplín poradili orlovští závodníci?

     Mistrovský titul si odnesla Hana Gabzdylová v kategorii mladších dorostenek a Ondřej Genco v kategorii mužů A. Stříbrné medaile získali Jakub Kůrka (žáci do 10 let) a Dominika Hoťková v kategorii mladších dorostenek. Na bronz dosáhli Michal Branny (žáci do 10 let), Lucie Badurová (žákyně do 10 let), Dominik Cienciala (žáci 11-12 let), Zuzana Balajková (žákyně 11-12 let) a Jakub Zapletal (starší dorostenci).  Na 4. místech ve svých kategoriích se umístili Jan Kůrka, Jana Nowaková, Alena Kazíková a Petra Badurová. Kromě všech jmenovaných si dalších patnáct orlovských závodníků zajistilo postup do závodů Českého poháru.

     Tři závody Českého poháru (6. května v Kraslicích u Sokolova, 20. května v Brně a 3. června v Týnci nad Sázavou) jsou zároveň kvalifikačními závody pro účast na Mistrovství ČR, kdy ty nejúspěšnější závodníky přivítáme v sobotu 17. června u nás v Orlové. Přejeme všem orlovským závodníkům, aby se na start u Letního kina mohli dostavit v co největším počtu.

 

 

Foto:

01 Dominik Cienciala při plnění disciplíny Orientace mapy

02 Jakub Kůrka přibíhá do cíle

03 Michal Branny přebírá ocenění za 3. místo

04 Družstvo žactva na 2. místě v Poháru Moravskoslezského krajeZpět na výpis

Dnes je neděle 23.7., svátek má Libor.

Změnit velikost textu: A- | A | A+