Krasobruslaři v Kravařích

     Orlovští krasobruslaři mají za sebou první soustředění. Do krásného areálu v Kravařích se sjelo na 200 krasobruslařů z celé České republiky.

     Hlavním trenérem na skluz, techniku bruslení a skoky byl Vladimír Dvojnikov, významný ruský trenér, který působí v Bratislavě. Orlovští krasobruslaři s ním spolupracují už dlouho. Druhou hlavní trenérkou, a to na piruety, byla specialistka z Prahy - Kateřina Kamberská.

     Denně všech pět skupin absolvovalo hodinu techniky bruslení zaměřenou na kroky, pak hodinu gymnastiky v tělocvičně. Pauza na oběd a začala hodina piruet, kdy specialistka Kateřina Kamberská perfektně vysvětlovala všechny typy piruet. Po této hodině děti opět přešly do tělocvičny, kde je čekala hodina tance. Pauza na večeři a poslední hodinu měli se svými osobními trenéry, kde pilovali skoky.

    Někteří naši mladší krasobruslaři pouze dojížděli na odpolední trénink na ledě, což je výborné pro jejich další výkonnostní růst. Celé dva týdny absolvovali Markéta Sobotíková, Michell Messina, Ondřej Marmorovič, Magdaléna Paseková, pro nemoc se druhého týdne nemohla účastnit Sabina Večeřová. Také Petra Kúdelová byla velice zklamaná, jelikož těsně před soustředěním si v tělocvičně udělala výron kotníku. Přejeme Petře, ať je co nejdříve v pořádku.

    Na odpolední hodiny dojížděla pravidelně Nikola Swaczynová, Dorotka Hanusková a Marina Krukovská. Několikrát dorazily i Dita Újezdská, Eva Grúberová, Eliška Kondziolková a Natálie Planková.

    Mladší děti zatím poznávají, jak to na krasobruslařských soustředěních bývá. Byly to náročné dva týdny, ale úspěšné. Na všech dětech jsme zaznamenali výkonnostní růst. Děti, které se soustředění nezúčastnily, měly zajištěné cvičení v tělocvičně. Nyní už cvičení v tělocvičně nebo na hřišti opět absolvují všichni.

    Další soustředění mají děti 3. až 12. června opět v Kravařích pod vedením Igora Tchiniaeva (RUS/USA). Už teď se všichni těšíme na nové prvky a techniku.

MONIKA KRAMNÁZpět na výpis

Dnes je čtvrtek 24.8., svátek má Bartoloměj.

Změnit velikost textu: A- | A | A+