Léto plné aktivit s YMCA Orlová

Jsou za námi prázdniny… a s nimi také nejrůznější aktivity. Zažili jsme toho letos opravdu hodně, ať už šlo tradiční akce, tak akce zcela výjimečné.

Hned zkraje prázdnin jsme se vypravili s našimi dětmi z Kůl centra do ZOO v Ostravě, kde jsme si prohlédli nejrůznější zvířátka. Od 10. do 20. července jsme se vypravili za Vikingy do Norska, kde jsme navštívili naše kamarády, kteří strávili několik měsíců v ČR. Jednalo se o velké a nejvzdálenější dobrodružství – sedm lidí deset dní v jednom autě, plavba několika loďmi, lovení ryb, krabů, či vyšlap na Preikestolen. 

Po návratu z Norska následoval již tradiční tábor na Spálově v klasickém indiánském podání – týpí s letošním tématem „Boj o přežití“. Pro ty, kteří se rozhodli nejet na Spálov a zůstali v pohodlí domova v Orlové, jsme podnikli výlet do nedalekého Dinoparku a opékali jsme i párky ve staré Orlové. Závěrem červencového týdne byla diskotéka pro všechny návštěvníky našeho Kůl centra.

V srpnu nás čekal již čtvrtý ročník hudebního tábora v prostorách evangelických kostelů, společné hraní, zpívání a nahrávání písní, na což vzpomínají účastníci s nadšením: „Hlavně jsme se učily hrát na různé hudební nástroje, a i u toho jsme zažily spoustu legrace. Závěrečné vystoupení bylo moc krásné a všem se líbilo,“ konstatovaly Andrea s Angelinou (11 let).

V Kůl centru jsme se s prázdninami rozloučili opět diskotékou. Léto bylo opravdu plné aktivit, zážitků, her, cestování, komárů, atd. Všechny tyto aktivity by se bez podpory spousty lidí, vedoucích táborů a také konkrétních sponzorů, jako je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Moravskoslezského kraje, města Orlové, Nadace Agrofert, YMCA v ČR a dalších, nemohly uskutečnit. Děkujeme všem a těšíme se na další akce nejen v průběhu letošního roku.

 

Miroslav Sedláček, YMCA OrlováZpět na výpis

Dnes je sobota 20.1., svátek má Ilona.

Změnit velikost textu: A- | A | A+