Z tenisových raket

Zlatý Kanár 2017

V půli prosince se v Přerově uskutečnil Zlatý kanár - vyhlášení nejlepších tenistů ČR za uplynulý rok. Karolína Kubáňová byla oceněna v kategorii Kanáří naděje. Šlo o noblesní večer, který si všichni moc užili. Gratulujeme.

Vyhlášení nejlepších tenistů okresu Karviná

V prosinci se na zámečku v Havířově uskutečnilo vyhlášení nejlepších tenistů a tenistek do 18 let pro okres Karviná za rok 2017. Z našich hráčů byli oceněni: Daniel Jendřejek, Dominik Kubatko, Karolína Kubáňová a Vojtěch Podzemný. Gratulujeme.

Karolína Kubáňová a Egyptské turnaje ITF

Karolína Kubáňová se v listopadu zúčastnila 6 mezinárodních turnajů ITF v Egyptě s dotacemi 15 tisíc dolarů. Čtyři turnaje byly v Sharm El Sheikh, poslední dva v Káhiře. A jak si naše hráčka vedla? Jelikož s turnaji ITF nemá moc zkušeností, nenasbírala dosud žádné body. Na všech turnajích tudíž hrála kvalifikaci. Pětkrát se dostala do hlavní soutěže, pouze jednou prohrála ve finále kvalifikace. Uprostřed svého turnajového maratonu vyhrála kolo na turnaji v Sharm EL Sheikh. Na turnajích v Káhiře se Karolíně dařilo nejvíce. Na prvním turnaji vyhrála dvě kola. Ve třetím kole nestačila na srbskou hráčku Marinkovic a prohrála 6:4,6:0. Poslední závěrečný turnaj své tour zakončila vítězstvím v prvním kole.

Ve čtyřhře se do hlavní soutěže dostala spolu s Lindou Ševčíkovou (CZE) pouze na turnaji v Káhiře, kde společně uhrály jedno kolo proti srbsko-americké dvojici. Karolína si připsala do světového ženského žebříčku WTA body jak ve dvouhře, tak ve čtyřhře. Nyní je ve světovém žebříčku na 1164. místě. Skvělý úspěch v 16 letech a velká gratulace!

Turnaj dorostu ve Frýdku-Místku

Tomáš Hrachovec odehrál turnaj dorostu první víkend v prosinci. Z 38 hráčů se probojoval až do finále, kde nestačil na Damiána Daniela Galušku a prohrál 7:5,6:4. Tomáš skončil druhý.

Ve čtyřhře spojil síly s Vojtěchem Navrátilem a dostali se až do semifinále. Tam skončili na raketách dvojice Galuška - Valigůra a odvezli si třetí místo. Gratulujeme!

Severomoravský tým na juniorském Davis Cupu

Juniorského Davis Cupu se za severomoravský kraj zúčastnili 3 hráči, z toho hráč TK Slavia Orlová - David Šimeček. Tým se překvapivě umístil na 2. místě, když ve finále prohrál s týmem z Prahy. Gratulujeme!