Sezóna turistických závodů je v polovině

Po prvním kole Českého poháru, které proběhlo v hezkém prostředí rybníkářské oblasti Jižních Čech na hranicích Rakouska, jsme 19. května přivítali téměř tři stovky závodníků z 28 organizací u nás v Karviné. Základnu pro závodníky, jejich doprovod i početný pořadatelský sbor, poskytlo KSVČ Juventus. Ceny pro nejúspěšnější závodníky poskytl Decathlon Ostrava a Klub českých turistů. Pořadatelský sbor se skládal z dobrovolných pracovníků turistických oddílů našeho kraje a z rodičů startujících dětí. Ubytovat více než stovku lidí z celé republiky není pro pořadatele jednoduché. Naštěstí účastníci našich závodů nejsou rozmazlení a stačí jim střecha nad hlavou, vlastní spací pytle, podložky a základní sociální zázemí.

Vlastní závod byl připraven velmi dobře, i když největší tíha přípravy ležela na třech lidech – hlavním rozhodčím, tajemnici závodu a člence Rady TZ z Bohumína. Poděkování patří i všem rozhodčím na stanovištích, kteří museli vydržet nápor závodníků, startujících po dvou v minutových intervalech na tratě závodu téměř tři hodiny. Tratě byly rovinaté a tak je závodníci i s plněním úkolů zvládali velmi rychle. Nejkratší tratě (3000 metrů) zvládaly děti do 10 let do 25 minut, starší závodníci pak svou trať (3500 m) s azimutovými úseky dokázali zvládnout ve stejném čase, a ti nejstarší od 15 let výše, si s tratí dlouhou 4500 m a čtyřmi azimutovými úseky dokázali poradit do 30 minut.

A výsledky našich orlovských závodníků? Ve srovnání s prvním kolem v Rapšachu jsme si mírně pohoršili. Pro srovnání – v Rapšachu jsme získali 4 x 1. místo a 1 x 3. místo, nyní v Karviné 1 x 2. místo a 5 x 3. místo.

Družstvo žactva v Rapšachu 3. místo, v Karviné 4. místo.

Družstvo dorostu a dospělých 3. místo v Rapšachu i v Karviné.

Dobrá zpráva je, že po dvou kolech Českého poháru si již 17 našich sportovců vybojovalo postup na MČR, které se bude konat 16. června v Kralupech nad Vltavou. Další možností kvalifikace bude ještě 3. kolo ČP, které se bude konat 2. června v Otrokovicích a především v kategoriích žactva máme několik závodníků, kteří se ještě pokusí postup získat.