Královnou Beskyd je Petra Ševčíková

V květnu se konal v Beskydech 5. ročník Czech Energy Team Perun SkyMarathonu, tentokrát vedený jako mistrovství České republiky v skymaratonu. O tomto závodě se říká, že je nejtěžší v České republice. Na 41 km je převýšení 3400 m a velmi technické seběhy. Každý, kdo tento závod dokončí, si opravdu mákne až na dno svých fyzických a morálních sil.

Konkurence na tomto závodě bývá velká a letos tomu nebylo jinak. Naše želízko v ohni byla opět členka X-TRAILU ORLOVÁ  Petra Ševčíková. Po třetím místě na poloviční trati v Liberci jsme doufali, že by to mohlo cinknout i tady. Petra ovšem potvrdila, že začíná být novou Královnou Beskyd. Závod zvládla za 5:26:57 hod, zvítězila v kategorii žen a stala se novou mistryní republiky v skymaratonu !

V mužích zvítězil Ital Luca Carrara za 04:11:32.35. Jedním z oficiálních fotografů závodu byl Lukáš Podolák, taky z X-TRAILU Orlová.

Už v pátek večer se rozběhla Jesenická stovka, ultramaraton na 104 km. I tady měl X-TRAIL své zastoupení. Závod dokončili všichni členové, Tomáš Vondráček za 17:27 hod a Richard Pařík za 17:32 hod. Našim lídrem na tomto závodě byl Tomáš Klím, který v čase 12:50 hod skončil na pěkném osmém místě. Nemalou měrou se o pěkný závod postaral i Martin Ryzí, který byl v organizačním týmu.