Okénko Domova Březiny

 

V pátek 22. června se uskutečnil v areálu Domova „Tradiční domovský jarmark“. Pro jeho návštěvníky byl připraven pestrý kulturní program, chutné občerstvení a bohatý prodej tradičních výrobků. K tanci a poslechu hrála oblíbená skupina DuoWox z Doubravy.

 

Jarmark zahájil ředitel domova Ing. Pavel Zelek, který přivítal starostu města Petřvald Ing. Jiřího Lukšu, seniory z Domova Vesna z Orlové, Domova Helios Havířov a Domova Jistoty z Bohumína. V neposlední řadě také přivítal naše seniory a jejich příbuzné a známé, kteří přišli, aby společně s nimi strávili příjemné odpoledne.  

 

V úvodu kulturního programu vystoupil domovský pěvecký soubor Březiňanka. Známé lidové písně si všichni s chutí zazpívali. Jako další se představili členové Základní kynologické organizace Petřvald. Belgický ovčák Endy se svým psovodem panem Semancem předvedli ukázky poslušnosti a paní Pietroszková s labradorským retrívrem Darem byli po celou dobu jarmarku všem k dispozici v rámci canisterapie. K tradičním atrakcím našeho Jarmarku neodmyslitelně patří jízda koňským povozem kočírovaným p. Gráfem, jehož se hojně využívalo. Účastníci si také mohli vystřílet překvapení ze vzduchové pistole nebo vytočit drobnou pozornost u kola štěstí. Jako „třešničku na dortu“ jsme všichni vnímali vystoupení tanečního souboru Kmit z Orlové. Děti si připravily několik ukázek ze svého repertoáru, se kterým úspěšně vystupují na různých soutěžích. Jejich maminky se představily v humorném tanečním vystoupení, u kterého jsme se všichni hodně nasmáli.  

  

Každý z návštěvníků jarmarku si mohl nakoupit v prodejních stáncích, kde byla bohatá nabídka tradičních výrobků nejen od našich uživatelů, ale i prodejců z blízkého okolí. Pochutnat si mohli např. na frgálech, medových pernících, koláčích, domácí marmeládě, marcipánu nebo želatinových bonbónech nabízených firmou Juicee Gummee Petřvald. Kuřecí řízečky, bramboráčky, grilovanou klobásu i párek bylo možno zapít čepovaným pivem. Dále byly k prodeji keramické a pletené výrobky, ovocné sirupy a produkty z nabídky paní Beliančiové, Kaltenbrunnové nebo Piegrzymkové.

 

I přes nepříliš příznivé počasí byla návštěvnost opět vysoká. Všichni jsme se dobře bavili, pochutnali si na dobrém jídle a využili možnost koupit si něco pěkného pro radost.

Děkujeme městu Petřvald za zapůjčení prodejních stánků, které svým vzhledem přispěly ke správné jarmarkové atmosféře.  

 

Další větší společenská akce nás čeká v září, kdy se v domově uskuteční „Vinobraní“. Do té doby naši senioři rozhodně zahálet nebudou. Společně plánujeme výlety do blízkého okolí, ze kterých budou mít spoustu nezapomenutelných zážitků. Více informací o připravovaných nebo uskutečněných akcích v Domově Březiny se můžete dočíst na našich internetových stránkách www.domovbreziny.cz.

 

Mgr. Zuzana Fránková

vedoucí Domova pro seniory, Domov Březiny Petřvald

 

 


Zpět na výpis
Moravskoslezský kraj

Poštovní adresa

Městský úřad Orlová
Osvobození 796
Orlová - Lutyně
735 14

Datová schránka:
ID: r7qbskc

Identifikační údaje:
IČ: 00297577
DIČ: CZ00297577

Rychlý kontakt

Elektronická podatelna:
posta@muor.cz

E-mail:
urad@muor.cz

Telefon:
+420 596 581 111

Fax:
+420 596 581 123

Úřední hodiny

Po, St: 8:00 - 11:30 a 12:30 - 17:00
Čt: 8:00 - 11:30 a 12:30 - 13:30
Út, Pá: (pouze pro objednané)

Polední přestávka: 11:30 - 12:30

Pokladní hodiny

Po, St: 9:00 - 11:30 a
12:30 - 16:00
Út, Čt, Pá: 9:00 - 11:30 a
12:30 - 13:30